Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
FAQ

Czy schody granitowe są śliskie ?

Tak samo jak schody drewniane lakierowane. Dla większego bezpieczeństwa można zastosować preparat antypoślizgowym lub wtopić specjalne paski antypoślizgowe (gumowe), istnieje możliwość wyfrezowania pasów antyposlizgowych w materiale.

 

Czy na zewnętrzne schody można zastosować kamień. Jeżeli tak to jaki ?

Tak, jak najbardziej - jest to chyba najtrwalszy materiał znajdujący się na rynku, lecz musi on spełniać odpowiednie warunki. A mianowicie: Przede wszystkim musi to być granit. Najwłaściwszy byłby piaskowany, promieniowany lub groszkowany. Jeżeli jednak klient życzy sobie polerowany proponujemy wypłomieniowanie lub wyfrezowanie pasków antypoślizgowych co będzie gwarancją większego bezpieczeństwa w przypadku deszczu lub śniegu.

 

Jak dbać o elementy granitowe ?

Na codzień proponujemy do czyszczenia wodę z delikatnymi płynami. Raz na jakiś czas należy jednak użyć specjalnych preparatów do czyszczenia w celu "odświeżenia" barwy, poleru itp.

 

Jaką grubość wybrać na parapet - 2 czy 3 cm ?

W naszej firmie proponujemy klientom grubość 3cm. Szczególnie przy długich parapetach grubość ta wygląda korzystniej. A dodatkowo parapet jest bardziej wytrzymały. Ewentualnie przy krótkich parapetach można zastosować grubość 2 cm dla uzyskania efektu "lekkości".

 

Mam w domu ogrzewanie podłogowe czy mogę zastosować podłogę z granitu ?

Można powiedzieć, że jest to najlepsze rozwiązanie. Kamień bowiem doskonale się nagrzewa i długo utrzymuje ciepło. Należy jednak pamiętać, aby podłogę taką układać na specjalny klej do podgrzewanych podłóg.

 

Czy granit  łatwo się rysuje ?

Nie jest to materiał ulegający bardzo łatwo zarysowaniem, niemniej jednak może się to zdarzyć.

 

Czy pod parapetem trzeba dodatkowo montować wsporniki ?

To zależy, ale jeżeli z trzech stron jest podparty o ścianę to raczej nie stosuje się tego typu zabezpieczeń

 

Czy posadzkę z granitu  można montować bez fug ?

Tak, potrzebne są wtedy płytki - bez fazy. Liczyć się jednak trzeba z tym, że łączenie zawsze będzie widoczne (będzie minimalne, ale widoczne).

 

Na co montować parapety z granitu ?

Najczęściej stosowanymi materiałami do montażu parapetów są:

- pianka montażowa małorozprężalna

-  zaprawa klejowa (kleje typu Ceresit) biała (do jasnych parapetów marmurowych i konglomeratowych) lub szara (granity i ciemne marmury)

 

Jak należy czyścić granit?

Polerowany granit jest niezwykle wytrzymałym kamieniem, dużo wytrzymalszym od marmuru. W przeszłości stosowany był m.in. do pokrycia zewnętrznych elewacji budynków, ścian czy podłóg w ruchliwych miejscach. Granit jest odporny na wysokie i niskie temperatury; w 95-98% jest również odporny na plamy i odbarwienia (pokrywamy go dodatkowo silikonowym impregnatem, co gwarantuje *trwałe piękno).

 

Czy granit można zaplamić lub odbarwić?
Większość kolorów nigdy nie zmienia się pod wpływem wilgoci; niektóre mogą nieznacznie się zmienić po pewnym czasie, np. jeśli zostawimy na blacie kałużę wody na 30 minut, po jej wytarciu niektóre kolory mogą okazać się ciemniejsze. Nasz granit jest impregnowany u producenta, choć niektórzy klienci preferują nakładanie impregnatu (dostępnego w sklepach z glazurą i artykułami kamieniarskimi) po instalacji.

 

Czy granit się przypala lub plami?

Nie, podczas standardowej eksploatacji, granitu nie można przypalić ani poplamić. Niektóre kolory mogą bardziej wchłaniać wilgoć niż powodując dłuższe schnięcie nie pozostawia to jednak stałych przebarwień. Po wyschnięciu płyn nie powinien zostawić żadnego śladu.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl